Wprowadzenie do metod spektroskopowych pod kątem nowej matury 2023

26.04.2024

W dniach 11 i 18 kwietnia br. w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego dr Michał Sienkiewicz przeprowadził szkolenia dla nauczycieli chemii. Szkolenia dotyczyły analizy spektroskopowej pod kątem nowej matury 2023. W pierwszej części dr Michał Sienkiewicz omówił podstawy teoretyczne, możliwości interpretacyjne oraz elementy składowe widma magnetycznego rezonansu jądrowego (NMR). Następnie na przykładach widm 1H oraz 13C NMR ustalano strukturę przykładowych związków. W drugiej części dr Michał Sienkiewicz skupił się na spektrometrii mas (MS). Scharakteryzował techniki jonizacji oraz wyjaśnił jakie informacje można otrzymać z analizy widm masowych. Dodatkowo poruszył tematykę praktycznego zastosowania spektrometrii mas oraz przeprowadził warsztat z analizy widma MS.

szkolenie_dla_nauczycieli_chemii_2024b.jpg

szkolenie_dla_nauczycieli_chemii_2024c.jpg