Akcja „Studiuj z UwB”

10.04.2024

Na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku, w ramach akcji „Studiuj z UwB”, w dniu 9 kwietnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim (około 30 osób) uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych. Zajęcia dotyczyły otrzymywania wodorotlenku chromu(III), wodorotlenku manganu(II) i wodorotlenku miedzi(II) oraz badania ich właściwości. Ponadto, uczniowie dokonywali oceny trwałości dichromianu(VI) potasu i chromianu(VI) potasu oraz sprawdzali właściwości utleniające manganianu(VII) potasu w zależności od środowiska. Nad przebiegiem zajęć laboratoryjnych czuwały dr hab. Izabela Dobrzyńska, prof. UwB, dr Anna Sankiewicz oraz dr Monika Wysocka-Żołopa.

Koordynator Spotkań u Chemików

dr Ilona Kiszkiel-Taudul